class=

انجمن جامعه شناسی ایران با همکاری انجمن انسان شناسی ایران و برخی انجمن های علمی و نهادهای دانشگاهی و پژوهشی کشور، به منظور تقویت دانش و گسترش ادبیات علمی حوزه علوم اجتماعی و ارتقاء کمی و کیفی پژوهش اجتماعی و فرهنگی، سومین همایش دوسالانه ملی « پژوهش اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» را با محور ویژه «آینده پژوهی اجتماعی و فرهنگی» و با ۲۳ میزگرد و نشست تخصصی، و حضور اساتید برجسته این عرصه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ ۲۶ و ۲۷ آذرماه ۱۳۹۳برگزار می کند. این همایش عرصه ای را برای بحث و تبادل نظر اصحاب و علاقمندان علوم اجتماعی پیرامون پژوهش اجتماعی و فرهنگی فراهم می سازد. بدین وسیله از اساتید، پژوهشگران، دانش آموختگان و دانشجویان دعوت می شود تا با مشارکت خود در این همایش بر غنای آن بیفزایند.

مکان: بزرگراه جلال آل احمد، ابتدای بزرگراه کردستان، ایوان شمس

 

پنل ویژه­ی انجمن انسان شناسی ایران در این همایش با عنوان ” مطالعات انسان شناختی در ایران: چالش ها و چشم اندازها” در روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۳ از ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰ در محل سالن انجمن جامعه شناسی، دانشکده­ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران، واقع در خیابان جلال آل احمد برگزار خواهد شد.

 

عنوان پنل: مطالعات انسان شناختی در ایران: چالش ها و چشم اندازها

 مدیر پنل: دکتر مهرداد عربستانی  

 

نام و نام خانوادگی عنوان ارائه
۱ دکتر نهال نفیسی چرا از اتنوگرافی می ترسیم؟
۲ دکتر حسین میرزائی میدان­های پژوهش­ جدید انسان شناسی در ایران
۳ دکتر سمیه کریمی انسان­شناسی کاربردی و الگو­های توسعه پایدار
۴ دکتر اصغر ایزدی جیران انسان­شناسی حسی: دستاوردهای چند پژوهش مردم­نگارانه
۵ دکتر امیر ملکی و خانم ملاکه رفیعی امنیت هستی­شناختی گیدنز، امنیت وجودی اینگلهارت و سرمایه فرهنگی بوردیو: نقدی بر رویکرد مبتنی بر تطابق بلاواسطه رابطه تبیین­گرها با اولویت­های ارزشی
۴ دکتر مهرداد عربستانی انسان­شناسی وطنی: کمینگی­ها در تولید، موضوع و کاربرد

 

 

 

برنامه زمانی نشستها و میزگردهای همایش در فایل پیوست قابل مشاهده است.